...Napoleon Hill

26. Október 1883 –  8. November 197o Americký spisovateľ, ktorý bol jedným z prvých výrobcov moderného žánra literatúry, ktorý bol venovaný osobnému úspechu . Hillova práca, skúmanie výkonu osobného presvedčenia, a akú úlohu hrá presvedčenie v osobnom úspechu.Hillovým charakteristickým vyjádrením je: „Čokoľvek si ľudská myseľ dokáže predstaviť a čomu dokáže uveriť , to je možné dosiahnoúť“ Ako úspech prichádza a vzorec ktorý umožní  dosiahnúť jeho priemernej osobe . Hill nazval svoje učenie úspechu „Filozofia úspechu“.

 

Podľa jeho oficiálneho životopisca sa Hill narodil do chudoby dvojizbého zrubu v mestě Pound v oblasti Wise County, Virginia. Jeho matka zomrela, k mu bolo 10 rokov . Začal písať vo veku 13 rokov ako reportér miestných novín . Svoju reportérsku výplatu použil pre vstup na právnicku školu , avšak bol rýchlo núťený odísť z finančních dôvodou .Za bod zlomu jeho kariéry je považovaný okamih , keď dostal nariadenie v rámci série článkov o slavných mužoch urobiť rozhovor s Andrewom Carnegie, toho času jedním z nejmocnejších mužov na svete . Ako Hill zistil , Carnegie věril , že proces úspechu môže být vyjadrený jednoduchým vzorcom , ktorý by mohl byť zopakovaný priemernou osobou .Na základe toho, aký Hill budil dojem, mu Carnegie poveril (bez placenia a navrhnúc a poskytujúc mu doporučujúcí dopis) urobiť rozhovory s viac než 500 úspešnými mužmi a ženami , mnoho z nich milionárov, za účelom odhaliť a publikovať vzorec na úspech.

                                                                                 

Projekt trval cez 20 rokov, behom ktorých sa stal Hill poradcom Carnegieho . Výsledkom týchto študií bola filozofiaúspechu ponúknutá ako vzorec pre úspech Hillom a Carnegim , publikovaná pôvodne v roku 1928 ako štúdijná prirúčka ku kuzu nazvaného Pravidlo úspechu (orig. The Law of Success).

Hill venoval večšinu svojho úsilia vysvetlením paradoxu , že “Myšlenky sú veci .“, svvojím čitateľom a študentom.