Richard St. John

 

8 tajemství úspěchu. 8 vlastností, které mají úspěšní lidé společné - Richard St. John

 Čo je potrebné preto, aby ste boli úspešní? Podľa Richarda St.Johna existuje 8 charakterových vlastností, ktoré majú úspešní ľudia spoločné. Všetky rozoberá vo svojej knihe 8 tajomstiev úspechu, ktorá je nielen inšpirujúca, ale aj zábavná. Tento skutočný príbeh je založený na desiatich rokoch výskumu a 500 rozhovoroch tvárou v tvár s mimoriadne úspešnými ľuďmi ako je Bill Gates, Martha Stewartová, Richard Branson, Donald Trump či zakladatelia Google. John zozbieral tisíce strán a príbehov, preštudoval ich a v knihe 8 tajomstiev úspechu ponúka svoje výsledky.

John si všimol, že hoci boli úspešní ľudia rozdielni, často akoby z iných planét, mali čosi spoločné. Určité povahové vlastnosti, na ktoré stavili a ktorým prikladali nesmierny význam. Čo je teda to pravé, čo pomáha človeku uspieť, nech je to biznismen, športovec, umelec ap.? Dlho mu to vŕtalo v hlave a ešte dlhšie zhromažďoval to kvantum informácií z osobných rozhovorov. „Veď to ti zaberie celý život, ty idiot,“ klopkali si po čele jeho známi, keď sa do toho púšťal.

John sa však nedal odradiť a dnes patrí jeho knižka medzi najpredávanejšie.

Richard St. John nenechal nič na náhodu a tak medzi 500 úspešnými ľuďmi, s ktorými robil rozhovor, sú všetky profesie. Od A po Z. K týmto rozhovorom pridal analýzy tisícok príbehov o úspechu a potom sa začala drina. Všetko prepísať, rozobrať, porovnávať a roztriediť. Táto kniha teda nestojí na teóriách a domnienkach, ale opiera sa o skutočné životy úspešných. Práve preto je cenná a inšpiratívna.

 

Čo je teda tých 8 tajomstiev úspechu?
Nadšenie. Úspešní ľudia milujú to, čo robia.
Pracovitosť. Veľmi tvrdo pracujú.
Cielenie. Zamerajú sa len na jednu vec, nie na všetky, či viaceré.
Schopnosť donútiť sa. Stále nútia sami seba k väčším krokom.
Nápaditosť. Vízia. Prichádza s dobrými nápadmi.
Snaha zdokonaľovať sa. Sústavne sa vzdelávajú, zlepšujú, učia.
Pomáhať. Pomáhajú ostatným a snažia sa byť užitoční.
Vytrvalosť. Majú pevnú vôľu, vydržia viac ako bežní ľudia, lebo sa dokážu donútiť aj napriek nepriazni osudu či prípadnému zlyhaniu.

 

John následne rozoberá 8 charakterových vlastností, ktoré sú srdcom úspechu. Je to technická odbornosť, umenie viesť, tvorivé zručnosti, schopnosť vychádzať s ľuďmi, analytické schopnosti a ostatné schopnosti. Tieto mali takmer všetci úspešní, medzi ostatné, či vedľajšie patrí pozitívny prístup, schopnosť riskovať či využívanie poradcov…no tieto vedľajšie faktory niekomu pomohli, iní dosiahli úspech aj bez nich.

 

 

zdroj

dragon.blog.pravda.sk/2011/09/09/8-tajomstiev-uspechu/